Ana sayfa Bilgisayar Dünyası Netframework 3.5 Windows 10 Offline Install

Netframework 3.5 Windows 10 Offline Install

86
0

Bilgisayarınız her açıldığında “Kişisel bilgisayarınızdaki bir uygulama şu Windows özelliğini gerektiriyor: .Net Framework 3.5” şeklinde bir uyarı veriyor ise çözümü yazımızda.

Öncelikle belirtmem gerekir ki isterseniz bu linkten indireceğiniz küçük Microsoft’un kurulum dosyasından online olarak da kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yok ben offline kurulum yapacağım elimde de bilgisayarıma kurduğum Windows iso dosyası mevcut diyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde:
1. Öncelikle ilgili iso dosyasına çift tıklayarak iso dosyasını sanal bir sürücü olarak bilgisayarımıza tanıtıyoruz. Ardından oluşan sanal sürücünün harfini not alıyoruz. Bizimkinde J olarak tanıtıldı.

2. Başlat çubuğuma CMD yazarak çıkan Komut İstemine sağ tıklıyoruz ve yönetici olarak çalıştır butonuna basıyoruz.

3. Ardıdan açılan komut istemi ekranına aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz. Ancak komutta dikkat edilmesi gereken bir yer var. Bizde “J” olarak oluşan sanal sürücü adı sizde farklı bir isimde oluşmuş olabilir. Kendi bilgisayarınızdaki sanal sürücünün adını komuta yazdıktan sonra yapıştırıyoruz ve ENTER’a basıyoruz.

4. Herşeyi doğru yaptık isek kurulumun tamamlanmasını bekliyoruz.

5. Son olarak “The operation completed successfully” yazını gördüğümüzde artık bilgisayarımızda Net Framework 3.5 kurulmuş oluyor.

BİR CEVAP BIRAK